A+ A A-

Het Regiment Infanterie Johan Willem Friso

Het Regiment Infanterie Johan Willem Friso (RI JWF) is het oudste infanterieregiment van de Nederlandse Koninklijke Landmacht. Het RI JWF is onder die naam opgericht op 1 juli 1950, maar haar geschiedenis voert terug naar het "Regiment Rennenberg", welke werd opgericht op 30 augustus 1577 door de toenmalige stadhouder van Friesland, Groningen, Drenthe en Overijssel, George van Lalaing.

Het Regiment Infanterie Johan Willem Friso omvat tegenwoordig de volgende eenheden:

  • 44 Pantserinfanteriebataljon RI JWF
  • Stafstafcompagnie 43 Gemechaniseerde Brigade
  • Koninklijke Militaire Kapel Johan Willem Friso

Het Regiment is genoemd naar de Friese stadhouder en militair Johan Willem Friso van Nassau-Dietz (1687-1711).


Laatste Nieuws

Nuldelijnsondersteuning binnen JWF

07-02-2014

Sinds eind vorig jaar is de JWF-vereniging officieel partij in het landelijke project "Nuldelijnsondersteuning". Met het gros van de veteranen gaat het na afloop van een missie prima. Sommige veteranen kunnen...

Read more

LIKE ons op Facebook

 

Onze partners:

Social Media

   

Laatst Online

  • bert.kruis@gmail.com
  • bertkruis
  • scheffer

Zoeken

Gebruikers Online

We hebben 5 gasten en geen leden online

Totaal Bezoekers

Artikelen bekeken hits
154496