A+ A A-

Het Regiment Infanterie Prins Johan Willem Friso

Het Regiment Infanterie Prins Johan Willem Friso (RI PJWF) is het oudste infanterieregiment van de Nederlandse Koninklijke Landmacht. Het RI PJWF is onder die naam opgericht op 1 juli 1950, maar haar geschiedenis voert terug naar het "Regiment Rennenberg", welke werd opgericht op 30 augustus 1577 door de toenmalige stadhouder van Friesland, Groningen, Drenthe en Overijssel, George van Lalaing.

Het Regiment Infanterie Prins Johan Willem Friso omvat tegenwoordig de volgende eenheden:

  • 44 Pantserinfanteriebataljon RI PJWF
  • Stafstafcompagnie 43 Gemechaniseerde Brigade
  • Koninklijke Militaire Kapel Johan Willem Friso

Het Regiment is genoemd naar de Friese stadhouder en militair Prins Johan Willem Friso van Nassau-Dietz (1687-1711).


LIKE ons op Facebook

 

Onze partners:

Social Media

   

Zoeken

Gebruikers Online

We hebben 11 gasten en geen leden online

Totaal Bezoekers

Artikelen bekeken hits
356527